České a Slovenské kúpeľníctvo 1920 – 2020 Praha – Piešťany

02/1/20

konferencia,

3. - 5.4.2020 Piešťany

 

V apríli roku 1920 sa v Prahe pod patronátom ministra Československej republiky pre zdravotníctvo Dr. Vavra Šrobára a ministra zahraničných vecí Edvarda Beneša konal 1. Československý balneologický sjezd a bola založená Československá balneologická spoločnosť. K odkazu týchto významných udalostí sa dnes hlásia Asociácia slovenských kúpeľov a Svaz léčebných lázní České republiky.

Naším podujatím si chceme pripomenúť nielen sto rokov rozvoja liečebného kúpeľníctva na území Slovenska a Česka, ale aj kultúrny rozmer kúpeľníctva, výnimočnú architektúru či bohatú históriu. Veď v kúpeľoch na Slovensku i v Čechách sa liečili mnohé výnimočné a významné osobnosti, štátnici svetového významu, nositelia Nobelových cien, umelci.

Chceme však hovoriť aj o súčasnom stave a perspektívach rozvoja tohto nášho národného pokladu v európskom priestore. Tradičné kúpeľníctvo je aj dnes mimoriadne dôležitou súčasťou starostlivosti o zdravie.

Príďte spoločne s odborníkmi z celej Európy diskutovať na tému tradícií, inšpirácií, ktoré si vieme vzájomne odovzdávať a perspektív európskeho kúpeľníctva.

MUDr. Janka Zálešáková, predsedníčka Asociácie slovenských kúpeľov

MUDr. Eduard Bláha, predseda Svazu léčebných lázní České republiky

via info na https://www.spa2020.eu/

Fotogaléria

Najnovšie udalosti

Joga v rehabilitácii 

7.3.2020

Spoločnosť FBLR pri SLS Vás pozýva na workshop
Joga v rehabilitácii 
podľa Systému Joga v dennom živote®
v sobotu 7. marca 2020 od 9.00-13.00h                   
pre lekárov FBLR – fyziatrov a fyzioterapeutov
Lektor : MUDr. M. Schmidtová, MUDr. R. Bednár, PhD.
Miesto konania: Špecializovaný ústav  Marína š.p.  Kováčová, kinosála
Cena workshopu: 5€

workshop
zobraziť

ESPR 2020

1-6 May, 2020

We are excited to host the 22nd European Congress of Physical and Rehabilitation Medicine (ESPRM 2020) in Belgrade, Serbia.

kongres
zobraziť

Červeňanského dni

12.-13.3.2020

XL. Červeňanského dni − národný kongres Slovenskej ortopedickej a traumatologickej spoločnosti, ktorý sa bude konať v dňoch 12. − 13.marca
2020, tradične v priestoroch hotela Holiday Inn
v Bratislave.

kongres
zobraziť