Ospravedlnenie doc. Mgr.Kollára, PhD. k téme očkovania fyzioterapeutov

redakcia fblr.sk

01/14/21

info,

Vážený pán docent,
 
vo Vašom vystúpení 13.1. 2021  v rozhlase RTVS  ste sa vyjadrili k očkovaniu fyzioterapeutov, že nie je indikované, lebo neprichádzajú do kontaktu  s pacientami chorými na COVID19 .
Dovolím si Vás informovať, nie je to pravdou. 
Niektorí fyzioterapeuti pracujú v červených zónach priamo s chorými “COVIDOVÝMI” pacientami, kde vykonávajú odbornú fyzioterapeutickú starostlivosť, niektorí  ako reprofilizovaní sanitári, ošetrovatelia poskytujú týmto pacientom ošetrovateľskú zdravotnú starostlivosť  a mnohí pracujú s pacientami v bielej zóne, kde ale tiež pri poskytovaní fyzioterapeutickej starostlivosti pacientom po úrazoch, po NCMP (mozgových porážkach) a iných akútnych ochoreniach môžu prísť so kontaktu s COVIDOM, preto ich zaočkovanie je veľmi dôležité.
 
S pozdravom

MUDr. Miriam Dziaková, PhD.

Hlavný odborník MZ pre FBLR

Odpoveď s ospravedlnením: 
Veľmi sa ospravedlňujem za nepresné vyjadrenie.
Skutočne nebolo cieľom Vás očierňovať.  Myslím, ze kazdy, skutocne kazdy chape, ze bez ohladu na specializaciu je potrebne vsetkych zdravotnikov, ktori prichadzaju do styku s COVID-19 pacientami rychlo zaockovat. Skutocne nepotrebujeme nielen nozokomialne infekcie, ale ani zdravotnikov na PN, ani zdravotne ohrozenych zdravotnikov. 
 
Este raz sa ospravedlnujem. 
 
S pozdravom,
 
richard kollar

Súvisiace články

Smútočné oznámenie

Dovoľujeme si vám oznámiť, že 14. februára 2021 vo veku 89 rokov zomrel člen našej odbornej spoločnosti 
prof. H. MUDr. Miloš Matej, PhD.

redakcia fblr.sk
info
zobraziť