Smútočné oznámenie

redakcia fblr.sk

03/5/21

info,

Milí kolegovia,

dovoľujem si vám oznámiť, že 14. februára 2021 vo veku 89 rokov zomrel člen našej odbornej spoločnosti
                           prof. H. MUDr. Miloš Matej, PhD.
 
Najväčšia časť jeho profesionálneho života bola spojená so slovenským liečebným kúpeľníctvom. Mnohí z vás ste ho určite poznali aj ako externého učiteľa na Katedre FBLR (ILF/SZU)  v Bratislave, ako autora mnohých publikácií najmä z oblasti fyziatrie a balneológie.Veľmi dobre známa je aj jeho monografia Sauna v zdraví a chorobe, ktorá má významné miesto v knižnici každého lekára FBLR.
Pre mňa osobne bol výnimočný človek, dlhé roky sme intenzívne spolupracovali,  pred rokom 1989 najmä v oblasti výskumu a po roku 1989 aj v oblasti manažmentu slovenského kúpeľníctva. Do môjho profesionálneho života vstúpil niekoľkokrát zásadným spôsobom. Ďakujem, že som ho poznala a že patril medzi mojich najvzácnejších priateľov.
Doktor Matej bol mimoriadne citlivý a empatický človek, život veriaceho človeka žil úplne prirodzene a za každých okolností, v každej dobe.
Dnes sa s ním uskutočnila rozlúčka  v sídle Cirkvi bratskej v Bratislave. Kto ste ho poznali prikladám link na túto pietnu udalosť:  https://www.facebook.com/events/3631088196927815
Ďakujem
Janka Zálešáková

Fotogaléria

Súvisiace články

Smútočné oznámenie

Dovoľujeme si vám oznámiť, že 14. februára 2021 vo veku 89 rokov zomrel člen našej odbornej spoločnosti 
prof. H. MUDr. Miloš Matej, PhD.

redakcia fblr.sk
info
zobraziť